Корзина
40 отзывов
+38(067)748-94-96
Производители
Контакты
Юридическая консультация Адвокат Киев — 20 лет судебной практики
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677489496
+380949265792
+380443618792
Адвокат Киев
УкраинаКиевработаем во всех районах Киева - прием в офисах и выезд адвокатов
648-578-883
advokatkieva
Карта

Визнання заповіту недійсним

Визнання заповіту недійсним

Питання щодо дійсності заповіту зацікавлені особи можуть ініціювати лише після смерті спадкодавця, тобто після відкриття спадщини, коли заповіт набуває реальної сили. Строк позовної давності позовів про визнання заповіту недійсним визначено у 3 роки.

Визнання заповіту недійсним

 

Заповіт є угодою і вимагає для своєї дійсності дотримання ряду умов. Якщо які-небудь з таких умов не дотримано, заповіт може бути визнано недійсним.

 

Заповіт може бути вчинено тільки дієздатною особою. Тому відсутність у заповідача дієздатності в момент вчинення заповіту тягне за собою недійсність заповіту. Такі ж наслідки мають місце, якщо заповідач в момент вчинення заповіту перебував у такому стані, що  не міг розуміти значення вчинених ним дій.

 

Недотримання встановленої законом форми заповіту також робить заповіт недійсним. Тому є недійсним заповіт, зроблений в письмовій, але не посвідченій нотаріусом формі. Недійсним має бути визнано також заповіт, посвідчений нотаріусом, але з порушенням встановленого для посвідчення заповіту порядку, наприклад, коли заповіт було надано для посвідчення нотаріусу не самим заповідачем, а іншою особою, коли при складанні заповіту сліпим неписьменним заповідачем за нього розписалася особа, призначена їм спадкоємцем, і т. д.

 

Недійсним є заповіт, що містить в собі розпорядження, против закону або зроблені в обхід закону, а також вчинений під впливом обману, насильства чи загрози. При цьому не повинно мати значення, ким саме були допущені обман, насильство або загроза ― призначеним в заповіті спадкоємцем, відказоодержувачем або іншою особою.

 

Визнання заповіту недійсним провадиться виключно в судовому порядку.

Позов про визнання заповіту недійсним може бути пред'явлено будь-якою особою, безпосередньо зацікавленою у визнанні недійсним заповіту. Такими зацікавленими особами можуть бути спадкоємці за законом (найбільш частий випадок), а за наявності іншого заповіту ― спадкоємці за цим заповітом. Позов про недійсність заповіту може бути також пред'явлений місцевою радою, якщо є підстави для переходу спадщини до держави.

 

Якщо призначені в заповіті спадкоємці прийняли спадщину, то вони і є відповідачами за позовом про недійсність заповіту.

 

Якщо, призначений за заповітом спадкоємець помре раніше відкриття спадщини, то заповіт втрачає силу, і для визнання його недійсним спадкодавцеві абсолютно не потрібно звертатися до суду, а слід лише заявити про це в нотаріуса, що відкрив спадкову справу.

У разі визнання судом заповіту недійсним до спадкоємства закликаються спадкоємці за законом або спадкоємці по іншому заповітом. У деяких випадках (наприклад, при повній відсутності спадкоємців) визнання заповіту недійсним тягне перехід спадкового майна до держави.

 

Недійсність частини заповіту не зачіпають інших її частин, тобто в іншому такий заповіт має зберегти свою силу (за винятком недійсною його частини).

 

facebook twitter

Адвокат по наследству Елена Черная

Предыдущие статьи