Корзина
40 отзывов
+38(067)748-94-96
Производители
Контакты
Юридическая консультация Адвокат Киев — 20 лет судебной практики
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677489496
+380949265792
+380443618792
Адвокат Киев
УкраинаКиевработаем во всех районах Киева - прием в офисах и выезд адвокатов
648-578-883
advokatkieva
Карта

Цивільний шлюб та розділ спільного майна

Цивільний шлюб та розділ спільного майна

Все, що стосується майнових питань, починаючи з 2004 року, закон практично повністю прирівнює осіб, що живуть у цивільному шлюбі до подружжя, що зареєструвало шлюб офіційно, але суду необхідно довести, що майно було придбано за спільні кошти.

Проживання чоловіки і жінки однією сім'єю без шлюбу або цивільний шлюб.

 

       Якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою, то майно, придбане за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності (якщо вони не вирішили по іншому, уклавши письмовий договір). Більше того, на таке спільно нажите майно поширюються всі правила Сімейного кодексу, що стосуються майна подружжя, які перебувають у зареєстрованому шлюбі. Тобто все нажите за час такого проживання вважається спільним.

Крім того, якщо жінка і чоловік тривалий час (час вважається тривалим від року і більше ― суд дане питання вирішує самостійно у кожній конкретній справі) проживали однією сім'єю без реєстрації шлюбу, той з них, хто став непрацездатним під час спільного проживання, має право на утримання другим членом подружжя навіть після припинення такого проживання. При цьому діють ті ж правила, що і для подружжя, які розірвали офіційно зареєстрований шлюб. Також той з цивільного подружжя (незалежно від статі), з ким проживає їхня спільна дитина, має право на утримання іншим цивільним чоловіком на тих же умовах, які встановлені законом для офіційного  подружжя.

Адвокат Киев по разделу имущества

В ситуації коли виникають майнові питання, то тут закон практично повністю прирівняв осіб, що живуть в цивільному шлюбі до подружжя, що зареєструвало шлюб офіційно. Однак на практиці існує одна проблема, не кожному вдається довести, що бюджет у цей час був спільний, тоді, як при реєстрації шлюбу точно відомо, що люди з певного моменту є подружжям і все нажите ними за цей період майно є спільним. Для того ж щоб визнати майно спільним при цивільному шлюбі, необхідно довести факт проживання однією сім'єю саме в той час, коли купувалося спірне майно і те, що всі кошти сторін були спільними.

Факт проживання однією сім'єю може бути встановлений виключно судом. Сторона звертається до судуд в порядку спеціальної процедури про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відповідно до неї, необхідно подати заяву до суду і вказати три  на обставини:
― Який факт заявник просить встановити та з якою метою;
― Причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
― Якими доказами підтверджується факт.

Для отримання позитиного рішення в суді необхідно довести спільне проживання та спільний побут (ведення домашнього господарства). З цією метою, як правило юристи радять використовувати такі докази:
― показ свідків;
― письмові докази (документи, довідки, листи і т. Д.)
― речові докази (будь-які предмети матеріального світу, в тому числі і носії інформації: диски, касети і т. п.).

Важливо те, що обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню. Тобто якщо, наприклад, чоловік і жінка в суді визнають спільне проживання (з певної дати або протягом певного часу), то доводити його необхідності немає.

Таким чином, цивільний шлюб (проживання чоловіка і жінки однією сім'єю без реєстрації шлюбу) в майнових питаннях практично повністю прирівняний до зареєстрованого шлюбу. Все, що було нажито за час цивільного шлюбу, є спільною сумісною власністю чоловіка і жінки із застосуванням всіх правил, що стосуються майна офіційні подружжя. Крім того, у разі тривалого спільного проживання або наявності дитини у одного з цивільного подружжя, може виникнути обов'язок утримувати іншого (навіть після припинення такого проживання). Єдиниою перепоною може стати відсутність доказів для доведення факту проживання у цивільному шлюбі. У будь-якому разі перед подачею до суду необхідно звернутися до юриста із сімейних відносин та обрати праильну тактику для ведення справи у суді.

facebook twitter

ЮК АДВОКАТ КИЕВ - тел. 3618792

Другие статьи