Корзина
40 отзывов
+38(067)748-94-96
Производители
Контакты
Юридическая консультация Адвокат Киев — 20 лет судебной практики
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677489496
+380949265792
+380443618792
Адвокат Киев
УкраинаКиевработаем во всех районах Киева - прием в офисах и выезд адвокатов
648-578-883
advokatkieva
Карта

АДВОКАТ КИЕВ — ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

АДВОКАТ КИЕВ — ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

У даній інформації викладені найважливіші витяги із ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»

АДВОКАТ КИЕВ — ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»

Відповідно до статті 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» кожна особа має право:

1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;
2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається;
3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;
4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;
5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Згідно зі статтею 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач має право оскаржити:

1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

ВІДМОВА ТА ВІДСТРОЧКА В ЗАДОВОЛЕННІ ЗАПИТУ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації":

Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону.
Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.
У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:
1) прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;
2) дату відмови;
3) мотивовану підставу відмови;
4) порядок оскарження відмови;
5) підпис.
Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовий формі.
Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені цим Законом строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до відома запитувача у письмовій формі з роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:
1) прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;
2) дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку;
3) причини, у зв’язку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений цим Законом строк;
4) строк, у який буде задоволено запит;
5) підпис.

ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ РОЗПОРЯДНИКА ІНФОРМАЦІЇ АБО БЕЗДІЯЛЬНОСТІ

Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» відповідь на запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Підсумовуючи викладені положення Закону, можна зробити наступні висновки:
1. Ви маєте право запросити у органу влади будь-яку інформацію, якою він володіє.
2. Є тільки 3 виключення, що дозволяють не НАдати Вам інформацію: таємниця (наприклад, державна або банківська), конфіденційна інформація (наприклад, персональних даних, якими володіє податкова) або службова інформація (внутрішня переписка або чернетки рішень).
3. Навіть якщо в документі, що Ви вимагаєте, є засекречена інформація, Вам зобов'язані його надати, заретушувавши секретні дані. Ця позиція особливо важлива при спілкуванні з правоохоронцями — вони не зобов'язані розкривати, як звали оперативного співробітника, інтегрованого в злочинне угрупування. Але такі винятки не можна використовувати, щоб закрити іншу — несекретну — інформацію.
4. Вам повинні дати інформацію, яку Ви просите, за 5 робочих днів. Якщо ж ця інформація стосується життя чи здоров'я, її повинні надати по 48 годин. Відповідь можуть затримати до 20 робочих днів, якщо потрібно зібрати великий обсяг інформації. Але про це Вам повинні сказати в перші 5 днів і аргументувати причину затримки.
5. Ви маєте право отримати будь-яку інформацію про бюджетні кошти. Це стосується не тільки органів влади, а й державних підприємств або приватних компаній, які отримують гроші платників податків. Винятки стосуються витрат, пов'язаних з армією, СБУ, міліції та прокуратури.
6. Ви маєте право ознайомитися з декларацією доходів кожного, хто займає виборну посаду (від президента до сільського голови) або працює на високій посаді в держслужбі (1-2 ранг).
7. Всі органи влади зобов'язані оприлюднювати свої рішення протягом 5 днів. Причому якщо в органу влади є сайт, це рішення обов'язково повинно там з'явитися.
8. У приміщенні органу влади Вам зобов'язані надати місце для ознайомлення з документами.
9. До 10 сторінок документів Вам повинні скопіювати безкоштовно. Якщо ж обсяг більше, розцінки за копіювання повинні бути зафіксовані офіційним документом і не повинні бути вище граничну суму, яку затверджує уряд.
10. Якщо Вам не дали інформацію, яка Вам потрібна, то у Вас є два шляхи домогтися справедливості — поскаржитися керівнику органу влади або, нажаль, звернутися до суду.

Відповідно до ст. 21 Закону «Про доступ до публічної інформації», що зобов’язує запитувача оплатити витрати на друк матеріалів, якщо кількість сторінок перевищу 10, КМУ затвердив норми такої оплати:

Формат Норма Ціна на сьогодні
А4 та менший 0,1% мін. з/п 96 коп.
А3 та більший 0,2% мін. з/п 1 грн. 92 коп.
інфформ з обмеж. досупом 0,3 -0,5% мін. з/п від 2.88 до 4.80 грн.

|

Неважко пересвідчитися, що, незважаючи на регулювання закону, що говорить про фактичні затрати на копіювання, КМУ встановив такі норми оплати, що фактично дозволяють розпорядникам публічної інформації «заробляти» кошти від її надання.

facebook twitter

АДВОКАТ КИЕВ

Другие статьи