Корзина
40 отзывов
+38(067)748-94-96
Производители
Контакты
Юридическая консультация Адвокат Киев — 20 лет судебной практики
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677489496
+380949265792
+380443618792
Адвокат Киев
УкраинаКиевработаем во всех районах Киева - прием в офисах и выезд адвокатов
648-578-883
advokatkieva
Карта

Встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу та поділ майна, набутого до 1 січня 2004 року

Встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу та поділ майна, набутого до 1 січня 2004 року

Правова позиція Верховного Суду України у справі про встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу та поділ майна, набутого до 1 січня 2004 року

        Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах ухвалив постанову у справі № 6-135цс13, предметом якої був спір про встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу та поділ майна, зокрема, суд зробив правовий висновок, про те, що майно, набуте до 1 січня 2004 року під час спільного проживання особами, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі між собою, є об'єктом їхньої спільної сумісної власності, якщо: 
     1) майно придбане внаслідок спільної праці таких осіб, як сім’ї (при цьому спільною працею осіб слід вважати їх спільні або індивідуальні трудові зусилля, унаслідок яких вони одержали спільні або особисті доходи, об'єднані в майбутньому для набуття спільного майна, ведення ними спільного господарства, побуту та бюджету); 
     2) інше не встановлено письмовою угодою між ними. 
У зв’язку із цим суду під час вирішення спору щодо поділу майна, набутого сім’єю до 1 січня 2004 року, слід установити не лише обставини щодо факту спільного проживання сторін у справі, а й ті обставини, що спірне майно було придбане сторонами внаслідок спільної праці. Сам факт перебування у фактичних шлюбних відносинах без установлення ведення спільного господарства, побуту та бюджету не є підставою для визнання права власності на половину майна за кожною зі сторін. Тільки в разі встановлення цих фактів положення ч. 1 ст. 17 Закону України "Про власність", який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, вважається правильно застосованим. 
     Окремо нагадуємо, що до правовідносин щодо поділу майна подружжя, набутого після 1 січня 2004 року, застосовуються норми чинного Сімейного Кодексу України, відповідно до якого, якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними, тобто, достатньо установити лише обставини щодо факту спільного проживання однією сім’єю жінки та чоловіка, що не перебувають у шлюбі.
     Враховуючи ч. 1 ст. 360-7 ЦПК України, рішення Верховного Суду України у справі про встановлення факту проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу та поділ майна є обов'язковим для всіх судів України при розгляді аналогічних справ щодо поділі майна, набутого до 1 січня 2004 року під час спільного проживання особами, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі між особою. 

facebook twitter
Другие новости