Корзина
40 отзывов
+38(067)748-94-96
Производители
Контакты
Юридическая консультация Адвокат Киев — 20 лет судебной практики
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380677489496
+380949265792
+380443618792
Адвокат Киев
УкраинаКиевработаем во всех районах Киева - прием в офисах и выезд адвокатов
648-578-883
advokatkieva
Карта

Понад 80% українців вважають, що гроші в судах вирішують усе

Понад 80% українців вважають, що гроші в судах вирішують усе

Переважна більшість українців (83,3%) переконані, що на рішення судів впливає достаток і заможніші завжди матимуть перевагу. Про це свідчать данні дослідження Харківського інституту соціальних досліджень за ініціативи програми «Верховенство права»...

При цьому 42,8% респондентів не вірять, що суд прийняв би справедливе рішення стосовно них, а 44,8% не вважають, що суди відіграють істотну роль у захисті прав громадян України.

Найбільш розповсюдженим в Україні методом вирішення юридичних проблем названо дії в обхід закону (хабарі, погрози, зв’язки). На розповсюдженість цього методу вказали 42,6% опитаних. Разом із тим, саме звернення до суду, на думку 33,4% респондентів, залишається найефективнішим методом вирішення юридичних проблем.

«Це дослідження продемонструвало, що основним бар’єром на шляху вирішення правових проблем є відсутність у людей віри в те, що можна щось змінити. Це призводить до безсилля громадян перед юридичними проблемами і, як наслідок, відсутності бажання та можливості використовувати правові механізми при вирішенні подібних проблем», – зазначив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов під час круглого столу у вівторок, 22 лютого.

Під час дослідження «Рівень використання правових можливостей населенням України: доступність та ефективність правових послуг» було опитано 2500 респондентів у п’яти регіонах України – Київській, Луганській, Херсонській, Хмельницькій і Чернігівській областях, а також проведено фокус-групи з адвокатами центрів громадського захисту та їхніми клієнтами.

facebook twitter
Другие новости